تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم
تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم

تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم

استوک یا دست دوم؟

امروزه به دلیل اینکه وضع اقتصادی مردم آنچنان تعریفی ندارد اکثریت کاربرانی که خواهان خرید لپ تاپ هستند به سمت خرید مدل‌های استوک و دست دوم روی آورده‌اند، اما لازم است ابتدا بیایید تا تفاوت و برتری این دو نوع لپ تاپ را بدانید تا بتوانید تصمیمی ایده‌آل برای خرید خود بگیرید.

افراد زیادی هستند که تا به حال نیز لپ تاپ‌های دست دوم را با استوک یکسان می‌دانند و متوجه فرق و تمایز بین انها نیستند و چنان تصوری دارند که هر دو کارکرده و یا دارای قطعات تعویضی هستند به همین  دلیل در هنگام خرید نمی‌توانند انتخابی درست داشته باشند، به همین منظور ما به عنوان سایت نوید لپ تاپ نوشتن این مقاله را جهت اگاهی دادن و افزودن اطلاعات به شما ضروری دانسته‌ایم با ما تا ادامه مقاله تفاوت لپ تاپ استوک با کارکرده همراه باشید تا بتوانید به طور واضح فرق بین انها را به تنهایی تشخیص دهید.

تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم
تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم

لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ‌ استوک آن دسته از لپ تاپ‌های ساخته شده توسط برند‌های سرشناس می‌باشند که به دلیل تولیدات انبوه فروخته نشده‌اند و یا توسط شرکت‌های مختلف سفارش داده شده‌اند و بدون کارکرد باز پس فرستاده شده‌اند و یا اینکه در هنگام بارگیری حاوی خراش‌های سطحی شده‌اند و شرکت سفارش دهنده از تحویل آن‌ها امتناع نموده است پس به تمامی انها استوک گفته می‌شود اما هر کدام دارای درجه‌بندی‌های خاص می‌باشند که متناسب با شرایطی که دوباره تصمیم به فروش انها گرفته شده است قیمتشان تعیین خواهد شد.

در بسیاری از کشورهای جهان نیز برند‌های سرشناش محصولاتی که پس از چندین سال از تولید فروش نرفته‌اند را به دلیل جبران ضرر مالی تا حدودی بر روی محصولات آکبندشان تخفیفات قرار می‌دهند تا مقداری از ضررشان جبران شود این دسته از لپ تاپ‌های استوک کاملا سالم و دارای بدنه نو همچون محصولات آکبند می‌باشد با این تفاوت که چندین سال از تولید اولیه و سال ساختانش گذشته است و مسلما این دسته در گروه اول قرار خواهند گرفت.

لپ تاپ‌ دست دوم چیست ؟

لپ تاپ‌ کارکرده یا دست دوم آن دسته از لپ‌تاپ‌ها هستند که توسط افراد مورد استفاده طولانی مدت قرار گرفته‌اند و به نوعی کارکرده محسوب می‌شوند و گاها ممکن است قطعات داخلی آنها نیز تعویض شده باشد و افراد به دلیل کارکرد وضعیت و یا دیگر دلایل شخصی تصمیم به فروش گرفته‌ باشد به همین دلیل کاربرا نمی‌تواند از سالم و اورجینال بودن بخش‌های داخلی لپ تاپ اطمینان پیدا کند و گاها با پرداخت هزینه بالا نیز بعدها دچار مشکل خواهند شد.

تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم

اولین تفاوت که در میان لپ تاپ‌های استوک و دست دوم به چشم می‌خورد مدت زمان کارکرد انها می‌باشد که به طور معمول به محصولاتی که چندین بار روشن و خاموش شده باشند نام  استوک تعلق نخواهد گرفت و در بازارهای فروش با نام دست دوم به فروش می‌رسند.

دومین تفاوت اساسی میان این دو محصولات نحوه فروش انها می‌باشد به طور متداول محصولات استوک توسط خود برند تولید کننده اقدام به فروششان گرفته خواهد شد اما در محصولات دست دوم شرایط این چنین پیش نخواهد رفت و اساسا توسط خرده فروش‌های بازار دست به دست به فروش می‌رود.

سومین تفاوت چشمگیر برخورداری لپ تاپ‌های دست دوم از گارانتی می‌باشد که این خصوصیت زمانی وجود دارد که گارانتی اولیه لپ تاپ مدت زمانش به پایان نرسیده باشد. در حالی که محصولات استوک پس از فروش حتی اگر کارکرد نیز نداشته باشند شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نخواهند شد.

از دیگر تفاوت‌های مهم در بین محصولات استوک  ودست دوم استهلاک قطعات داخلی می‌باشد که قابل روییت نیستند گاها محصولات دست دوم ممکن است تحت شرایط‌های مختلف کاربر مجبور به تعویض شده باشد و این نکته نیز تاثیر فراوانی بر روی کارکرد اصلی دستگاه برجای خواهد گذاشت اما مسلما لپ تاپ‌های استوک از استهلاک قطعات برخوردار هستند و کاملا ضمانتنامه سلامت داخلی و بخش سخت افزاری لپ تاپ توسط شرکت را دارا می‌باشند.

تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم
تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم

لپ تاپ های استوک به طور کلی از نظر فنی فاقد مشکل و اختلال می‌باشد اما گاها ممکن است دارای خراش‌های سطحی باشند، در صورتی که برای لپ تاپ‌های دست دوم هیچ نوع ضمانتی در خصوص نداشتن مشکلات فنی وحود ندارد.

لپ تاپ‌های استوک به دلیل بخش فنی و قطعات داخلی قدرتمند اغلب در کارهای صنعتی و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا بر خلاف مدل های دست دوم دارای نام و نشان برندهای معتبر جهانی می‌باشند و در بسیاری از موقعیت‌ها به مراتب از محصولات نو بهتر عمل می‌کنند.

یکی از معایب محصولات استوک که کاملا جزئی نیز می‌باشد و ارزش چندانی ندارد آن است که در بعضی شرایط ممکن است دلیل فروش و یا مرجوع داده شدن انها خراش‌های روی بدنه دستگاه باشد به همین دلیل گاها پیش خواهد آمد که مدل‌های استوک همانند اکبند ظاهر نشوند هر چند در بسیاری از شرایط نیز با محصولات آکبند از نظر زیبای و ظاهر شفاف برابری می‌کنند پس اگر شما از آن دسته کسانی هستید که به زیبایی ظاهری اهمیت می‌دهید بهتر است یا لپ تاپ نو خریداری کنید و یا هنگام خرید لپ تاپ‌ استوک به سراغ آن دسته از مدل‌های استوک بروید که در جایگاه و درجه اولیه قرار دارند.

سخن اخر

با توجه به برسی تفاوت لپ تاپ استوک با دست دوم به این نتیجه دست یافتیم که به مراتب خرید محصولات استوک بهتر از دست دوم است، اما در ایران بیشتر به دلیل اینکه به طور جامع کاربران فرق بین انها را نمی‌توانند واضح تشخیص دهند دچار مشکل خواهند شد به همین دلیل قبل از خرید لازم است تا یک مکان اطمینان بخش با سابقه طولانی مدت و درخشان را انتخاب کنید سپس با راهنمایی کارکنانشان تصمیم به خرید بگیرید. ما به عنوان سایت معتبر نوید لپ تاپ با سابقه درخشان چند ساله در عرصه پخش لپ تاپ‌های استوک به سراسر کشور در خدمت شما هستیم، می‌توانید با اعتماد به ما یک خرید رضایت بخش و انتخابی بدون پشیمانی داشته باشید.